Web Analytics Made Easy - Statcounter

Beko Çamaşır Makinesi Sıkarken Sallanıyor 4 Neden

Beko Çamaşır Makinesi Sıkarken Sallanıyor sorun & şikayetlerinizde ilgili maddeleri inceleyiniz ve sorunu gideriniz.
Beko Çamaşır Makinesi Sıkarken Sallanıyor

Beko çamaşır makinesinin sıkarken sallanması, genellikle dengesiz yük dağılımından kaynaklanır. Çamaşır makineleri sıkma dışında yıkama esnasında da sallanma şikayetleri tüketiciler tarafından bildirilmektedir. Bu durumu düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Beko Çamaşır makinesi çok sallanıyor ne yapmalıyım?

Çamaşır makinenizde sallanma, sarsıntılar ve yürüme gibi sorunlar varsa lütfen belirtilen adımları dikkatlice gözden geçiriniz.

  1. Yükü Dengeli Bir Şekilde Yerleştirin: Çamaşır makinesine yüklerken, yükü dengeli bir şekilde yerleştirmeye özen gösterin. Büyük veya ağır parçaları tek bir tarafa değil, dengeli bir şekilde yerleştirin. Aşırı miktarda veya tek tarafta yoğunlaşmış bir yük, makinenin dengesini bozabilir ve sallanmaya neden olabilir.
  2. Küçük Yükler için Ekstra Önlem Alın: Çok küçük bir yükü yıkarken, makinenin dengesini sağlamak için ekstra önlemler alabilirsiniz. Örneğin, yıkama işleminden önce boş bir tamburda bazı öğeleri ekleyebilirsiniz. Böylece yük daha dengeli olur ve sallanma sorunu azalır.
  3. Ayakları Ayarlayın: Çamaşır makinesinin ayaklarının düzgün bir şekilde yerleştirilmesi, dengesini sağlamak için önemlidir. Makinenin her bir ayağının yere tam temas ettiğinden emin olun. Gerekirse, ayakların altına uygun kalınlıkta bir zemin malzemesi ekleyerek dengesini ayarlayabilirsiniz.
  4. Zeminin Düzgünlüğünü Kontrol Edin: Çamaşır makinesinin yerleştirildiği zeminin düzgün olması önemlidir. Eğer zemin eğimli veya dengesiz ise, makine sıkıştırma esnasında sallanabilir. Makineyi düz bir zemine yerleştirmeye çalışın veya gerekirse zeminin düzgünlüğünü sağlamak için uygun düzeltmeler yapın.

Beko Çamaşır makinesi çok sallanıyor ne yapmalıyım

Beko Çamaşır makinesi sıkma yaparken neden çok sallanıyor?

Cihaz ve makinelerde bu aslında kronik bir sorun değildir. Makinenin sıkma ve yıkama sırasındaki sarsıntı, sallantı ve yürüme gibi sorunlarının kaynağı bulunması gerekir. Sorun doğru tespit edilip giderilmesi halinde bu sorun ortadan kalkacaktır. Yukarıda 4 neden ve çözüm önerimizdeki adımları lütfen dikkate alınız.

Eğer yukarıdaki adımları takip ederseniz ve çamaşır makinesi hala sıkma işlemi sırasında aşırı sallanıyorsa, daha ciddi bir sorunun işareti olabilir. Bu durumda, çamaşır makinesinin markasının yetkili servisiyle iletişime geçmeniz önerilir. Beko servis, sorunu teşhis edebilir ve gereken onarımları veya ayarlamaları yapabilir.

Beko Çamaşır makinesi sıkma yaparken neden çok sallanıyor

Beko Çamaşır makinesinin Sallanmaması için ne yapmak lazım?

Yukarıdaki adımları denediğiniz halde çamaşır makinesi hala sıkıştırma esnasında sallanıyorsa, bu durumu çözebilmek ve tam bir teşhis alabilmek için Beko’nun yetkili servisiyle iletişime geçmeniz önerilir. Yetkili servis, daha fazla yardım sağlayabilir ve gerekli ayarlamaları veya tamirleri yapabilir. Firmamız Beko cihazları ve ürünleri için özel servis olarak hizmet vermektedir. Bizlere 444 67 02 numaradan gece 24:00’e kadar ulaşabilirsiniz.

Beko Servis

Beko Servis

Yorum Yazın

İstanbul Beko Servisi

Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Beko Servis Çağırın
444 67 02

Beko Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Beko Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Beko Servis

Beko cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

Servis AraWhatsApp
hatay beko servisi hassa beko servisi yayladağı beko servisi