Web Analytics Made Easy - Statcounter

Beko Çamaşır Makinesi E08 Hatası 7 Adımlı Çözüm Beko Servis

Suyun kesilmesi, basınç olmaması, hortumun yırtılması gibi bir çok sebepten ötürü E08 hata kodu ortaya çıkabilmektedir. Beko çamaşır makinesi e08 hatası oluştuğunda çeşitli müdahaleler ile arızayı kaldırabilirsiniz.
Beko Çamaşır Makinesi E08 Hatası

Beko çamaşır makinesi su girişi ile ilgili sorunlar oluştuğunda E08 hatası ortaya çıkar. Beko çamaşır makinesi e08 hatası oluştuğunda çeşitli müdahaleler ile arızayı kaldırabilirsiniz. Suyun kesilmesi, basınç olmaması, hortumun yırtılması gibi bir çok sebepten ötürü E08 hata kodu ortaya çıkabilmektedir. Beko servisi olarak adresinize gelecek olan ekipleri en doğru müdahaleyi yapabilir. Fakat arızayı kendiniz tamir etmek istiyorsanız makalemiz devam kısmına bakabilirsiniz.

Bu hatanın çözümü için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Su vanasını kontrol edin: E08 hatası, su girişinin yeterli olmadığını gösterir. Öncelikle su vanasının açık olduğundan emin olun. Su vanasının açık olmadığı durumlarda, hatayı gidermek için vanayı açın.
 2. Su hortumunu kontrol edin: Su hortumunun bağlantılarının sıkı olduğundan emin olun. Hava kaçağı olmaması için hortumun sıkıca bağlı olduğundan emin olun.
 3. Su filtresini kontrol edin: Su filtresi tıkanmış olabilir ve bu da su girişini engelleyebilir. Bu nedenle, su filtresini temizleyin ve tekrar deneyin.
 4. Su basıncı sensörünü kontrol edin: Su basıncı sensörü, su basıncını ölçer ve bu hatanın nedeni olabilir. Eğer su basıncı sensöründe bir sorun varsa, değiştirilmesi gerekebilir.
 5. Teknik servise başvurun: Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen hatayı gideremezseniz, teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi E08 Hatası Neden Olur

Beko çamaşır makinesi E08 hatası, çamaşır makinesindeki su basıncının yetersiz olması durumunda ortaya çıkar. Su basıncının yetersiz olması, genellikle su giriş valfının veya filtresinin tıkanması veya su hortumunun bükülmesi veya delinmesi nedeniyle oluşabilir. Ayrıca, su giriş hattındaki suyun kesilmesi veya su basıncının yetersiz olduğu durumlarda da E08 hatası görülebilir.

Beko Çamaşır Makinesi E08 Hatası Neden Olur

Beko Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu Çözümü

Beko çamaşır makinesinde E08 hata kodu, pompanın tıkanmış veya arızalı olması nedeniyle oluşabilir. Beko çamaşır makinesi e08 hatası genellikle su tahliye sorunu ile ilgilidir. Aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunu çözebilirsiniz:

 1. Çamaşır makinesini kapatın ve fişini çekin.
 2. Makinenin ön kapağını açın ve pompanın nerede olduğunu bulun.
 3. Pompanın önünde bulunan filtre kapağını açın ve içindeki suyu boşaltın.
 4. Filtreyi çıkarın ve temizleyin.
 5. Filtre temizlendikten sonra, pompa kanatçığı ve bölgesindeki tıkanıklıkları kontrol edin ve gerekirse temizleyin.
 6. Filtreyi yerine takın ve kapağı kapatın.
 7. Çamaşır makinesini açın ve tekrar çalıştırın. E08 hatası devam ediyorsa, teknik servisten destek almanız gerekebilir.

Bu adımları uygulayarak Beko çamaşır makinenizdeki E08 hatasını çözebilirsiniz. Ancak, eğer sorun devam ederse, profesyonel bir servis yardımı almanız önerilir.

Beko Servis

Beko Servis

Yorum Yazın

İstanbul Beko Servisi

Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Beko Servis Çağırın
444 67 02

Beko Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Beko Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Beko Servis

Beko cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

Servis AraWhatsApp
hatay beko servisi hassa beko servisi yayladağı beko servisi